Kwezal przyleciał w marcu 2018 roku z inicjatywy ambitnych i pełnych zapału młodych ludzi o artystycznych duszach. Tworzymy przede wszystkim szeroko rozumiane rozwiązania technologiczne, ale naszymi specjalizacjami są: projektowanie aplikacji i gier mobilnych oraz programowanie mikrokontrolerów. W każdy projekt wkładamy serce i chcemy, aby był nie tylko reklamą naszych umiejętności, ale i formą sztuki, pod którą będziemy mogli się z dumą podpisać. Nazwa firmy pochodzi od kwezala herbowego (pharomachrus mocino), który w naszej opinii jest jednym z najpiękniejszych ptaków na świecie, z czym zgodziliby się Aztekowie, gdyż słowo: "quetzalli" oznacza: "piękny", bądź: "cenny". W starożytności był czczony przez Majów i Azteków jako święty ptak, a za jego zabicie groziła kara śmierci. Jedno z najważniejszych ich bóstw – Quetzalcoatl miał upierzenie kwezala. Według przesądów, serce tego ptaka przestawało bić, kiedy długo przebywał w niewoli.
Przylot Kwezala. W skład zespołu wchodzą Mastermind i Dyrektor Artystyczny.
Opublikowanie pierwszej aplikacji na urządzenia mobilne. QuizAll pojawia się w sklepie Google Play.
Dyrektor Artystyczny projektuje nowe logo Kwezala.
Stworzenie firmowej strony internetowej. Wizytówka Kwezala jest już dostępna w sieci pod adresami https://kwezal.pl oraz https://kwezal.com.
Stworzenie drugiej aplikacji na Androida. Do sklepu Google Play trafia Konsola Bluetooth.
Wygląd Konsoli Bluetooth zostaje udoskonalony.
Wydanie aplikacji Moje Ciśnienie. Trzecia aplikacja na smartfony i tablety trafia do portfolio firmy.
Ujednolicenie stylistyki logotypów aplikacji. Zmiany nie omijają QuizAlla.
Stworzenie Planu zajęć Politechniki Częstochowskiej na urządzenia z systemem Android.
Opublikowanie pierwszego projektu otwartoźródłowego w Kotlinie. Zbiór bibliotek programistycznych Kandy jest dostępny na GitHubie.
Mastermind zakłada bloga technologicznego.
Wykonanie internetowej wizytówki i portfolio Anastasii Sumanovej. Strona tej utalentowanej architekt znajduje się pod adresem https://asumva.com.
Prace nad grą Robot Arena zostają zapowiedziane.
Publikacja aplikacji Fusia. Ta logiczna gra planszowa jest dostępna w sklepie Google Play oraz na stronie internetowej pod adresem https://fusia.kwezal.com.
Ukończenie projektu Aeroskop, narzędzia przeznaczonego dla programistów Androida. Druga biblioteka otwartoźródłowa napisana w języku Kotlin zostaje udostępniona na GitHubie Kwezala.
Przylot trzeciej wersji Kwezalowego loga.
Zaktualizowanie strony internetowej Kwezala.